Von Krahl

Rada7.ee

Eesti Top 7

Raadio 2

Delfi Publik

Delfi Noorte Hääl

Noortebänd

Elu24

 

 

Panelistid-koolitajad

Tartu Ö stuudio helirežissöör Martin Kikas alustas kodussalvestajana, esindades õpitoas Vaiko Epliku koolkonda Eesti popis ja rokis. Tema bändi Honey Power omal ajal kriitikutelt kiita saanud debüütalbum „Macrosilly”(2006) on suuresti käepäraste vahenditega salvestatud. Tänaseks on Kikkal oma stuudio, kus on valminud nii mõnedki Eesti sõltumatu muusika olulisemad albumid nagu lack Of Eoinsi debüüt „ Echo Group” ning Badass Yuki „Bad Apple Trip”. Kuid ellusuhtumiselt on ta endiselt tõeline indie-mees.

Helirežissöör Toomas Paidra Zorg Sound Laboratory stuudiost on Eesti nimekamaid nupukeerajaid nii stuudios kui kontserdil. Tema käe all on kõla saanud muuseas Horricane’i esikalbum „The Lynch-Lawyers’ Death Squad” ning Loitsu „Must album”, lisaks kümneid palu erinevatelt Eesti raskerokiansamblitelt. „Mees kes paneb kalad ka laulma,“ lausuvad Paidraga koos töötanud muusikud tema iseloomustuseks. Sel suvel on Paidra helindanud ansambleid muu seas ka Hard Rock Laagris ja Rock Rampil. Hetkel on mehe töölauaks Singer-Vingeri tuurikontsertide helipult.

Arian Levin on tuntud Def Räädu ridadest. Elektronmuusik ja produtsent, kelle igapäevatööks on raadio- ja telereklaamide heliproduktsioon. Muuseas on ta loonud Eesti Muusikaauhindade ja A Le Coq’i tunnusmuusika ning võitnud filmifestivali „Animated Dreams” reklaamklipi signatuurmeloodia eest reklaamiauhinna Kuldmuna ning loonud muusikat seriaalidele- ja telesaadetele. Tema kirg on filmimuusika. Levin on lõpetanud Eesti Muusikaakadeemia ning Balti Filmi –ja Meediakooli.

Sellest, mida hindab talendikütt demo juures, räägib Raadio Kahe muusikajuht Erik Morna, aastatepikkuse kogemusega elukutseline muusikasõber, tänu kellele on nii mõnigi väärt bänd pääsenud tundmatu sõduri seisusest. Lisaks lubas ta kaasa võtta mõned hea ja halva demo näited.

Enne kui Hendrik Sal-Saller hakkas katustel kolama, käis ta läbi kõik keldrid. Kolmekümne aasta eest koolipoisina punkansambli Generaator M laulja ja kitarristina alustanud Sal-Salleri muusikukogemus on Eesti ainulaadsemaid. ENSV kooli- ja kultuurimajade aulad, Soome rokipubid- ja klubid ning laulusalmigi jõudnud Smilersi suvetuurid on jäämäe tipp. Hendrik Sal-Saller on nagu järv. Vaga vesi, sügav põhi. Kusjuures elutegevus seal sügavustes on põnevam kui naeratav pind eales aimata laseks.

Kus trumm matsub, seal on Marko Atso. Rahvusvaheliselt menukaima Eesti rokkansambli trummar ning mänedźer ei vaja pikemat tutvustamist. Ta räägib ise.

Toomas Olljum on noorema põlvkonna muusikamänedźer. Alustanud ansambli Mild laulja ja kitarristina, on temast tänaseks saanud kolme bändi – Iirise, Ewert ja The Two Dragonsi ning Bedwettersi – salaliige. Sest õige mänedźer laval ei roki vaid ajab vaikselt asju. Iirise asja ajas ta viimati Inglismaale, Ewerti ja draakonite asjad Lätti. Toomase abiga me veel võtame Brainstormi eest revanśi.

Helen Sildna korraldab kontserte ning veab Tallinn Music Weeki. Vahepeal käib välismaal.

Meelis Ojasild on arukas inimene, kes ühel hetkel otsustas kirjutada raamatu muusikaturundusest. Lihtsalt sellepärast, et korduma kippuvatele küsimustele korraga ja korralikult vastata. „Äriasjad ehk sissejuhatus muusikaturundusse” omab.

Pop- ja subkultuurispets Ingrid Kohtla toimetab ETV2-es kodumaiste muusikavideote edetabelisaadet „Eesti Top 7” ning hoiab Von Krahli baari programmi järge ja taset.

 

 

Kommenteerimine on suletud